Bourns SRU1028-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A 0.104Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1028-220Y.
Farnell
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+23.70%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
80,151
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
104 mΩ
135 mΩ
Q Factor
26
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.106Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.15A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.8Q-Factor Ferrite 1.3A 0.096Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1028-220Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
FIXED IND 22UH 1.6A 104 MOHM SMD / 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 104mOhm Nonstandard
INDUCTOR, SMT POWER/SHIELDED,22UH,30% TOL, SRF MIN 16MHZ, DCR 0.104 OHM,26 QREF
CHOKE, POWER, SHIELDED, 22UH; Inductance: 22µH; RMS Current (Irms): 1.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.4A; Product Range: -; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.104ohm
Power Inductor, 22Uh 1.6A 30% 16Mhz; Body Material:Ferrite Dr/Ri; Core Material:Ferrite Dr/Ri; Current Rating:1.4A; Dc Current Rating:1.6A; Dc Resistance Max:0.104Ohm; Inductance:22Μh; Inductance Tolerance:± 30%; Inductor Type:Power Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-220Y