Bourns SRR1210A-4R7Y
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR1210A-4R7Y.
Tendance sur 3 mois:
-94.46%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
18,540
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
8.5 A
8.5 A
DC Resistance (DCR)
12 mΩ
12 mΩ
Q Factor
8
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 1KHz 8Q-Factor Ferrite 8.5A 0.012Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 8.2A 0.0155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 6.8A 0.0155Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.7A 0.0135Ohm DCR 3939 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.1A 0.015Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10155T4R7NNA
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 6.01A 0.0135Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR1210A-4R7Y fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 4.7UH 8.5A 12 MOHM SMD
1KHz 35MHz 9.6A 8.5A 8@7.96MHz 4.7¦ÌH 12m¦¸ ¡À30% SMD,12X12MM , 12mm*12mm*10mm
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 4.7UH, 30%, SRR1210A
SRR1210A Nonstandard 0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm 4.7muH
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1210A Series, 4.7 H, 30%, Shielded, 0.012 Ohm, 8.5 A |Bourns, Inc. SRR1210A-4R7Y
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 30%, 8.5A
8.5A 4.7uH ±30% 9.6A SMD,12x12mm Power Inductors ROHS