Bourns SRR1210A-221M
General Purpose Inductor, 220uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR1210A-221M.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
JRH Electronics
Tendance sur 3 mois:
-86.21%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
48,474
Inductance
220 µH
220 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.7 A
1.7 A
DC Resistance (DCR)
315 mΩ
315 mΩ
Q Factor
15
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz Ferrite 1.2A 324mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz Ferrite 1.2A 328mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz Ferrite 1.3A 310mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1.7A 0.315Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12575T221MN
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 1.35A 0.294Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.3Ohm DCR 5050 Automotive AEC-Q200 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR1210A-221M fournies par ses distributeurs.
Fixed Inductor Nonstandard 220µH ±20% 1.7A 315mΩ 1.8MHz 15@796kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1.7A 0.315Ohm DCR Automotive T/R
Inductor, 220Uh, Shielded, 1.7A; Inductance:220Μh; Rms Current (Irms):1.7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.5A; Product Range:Srr1210A Series; Dc Resistance Max:0.315Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1210A-221M