Bourns SRR1210-221M
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1.7A 0.315Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR1210-221M.
HQonline
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-89.72%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
48,474
Authorized Distributors
6
Inductance
220 µH
220 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.7 A
1.7 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
315 mΩ
315 mΩ
Q Factor
15
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2008-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TAIYO YUDENNS12575T221MN
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 1.35A 0.294Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.3Ohm DCR 5050 Automotive AEC-Q200 T/R
TAIYO YUDENNS12575T221MNV
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 1.1A 0.36Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 220uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 1.2A 0.38Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz Ferrite 1.2A 324mOhm DCR Blister T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR1210-221M fournies par ses distributeurs.
100KHz 1.8MHz 1.5A 1.7A 15@796kHz 220¦ÌH 315m¦¸ ¡À20% 1210 , 12mm*12mm*10mm
Inductor, Shielded, 220Uh, 1.7A, 20%; Inductance:220Μh; Rms Current (Irms):1.7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.5A; Product Range:Srr1210 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.315Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1210-221M