Bourns SDR0503-121KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.37A 1.7Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SDR0503-121KL.
Farnell
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.32A 2.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.48A 0.93Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 0.47A 0.9Ohm DCR AXL T/R
Ind Power Wirewound 120uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 220mA T/R
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Descriptions
Descriptions de Bourns SDR0503-121KL fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2019
Surface Mount Power Inductor, Sdr0503 Series, 120 H, 10%, Unshielded, 1.7 Ohm, 370 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0503-121KL
INDUCTOR, 120UH, 10%, 0.37A, SMD; Inductance: 120µH; RMS Current (Irms): 370mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 450mA; Product Range: SDR0503 Series; Power Inductor Case: 5mm x 4.8mm x 3mm; DC Resistance Max: 1.7ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 40; Q Test Frequency: 796kHz; Self Resonant Frequency Min: 8MHz