Bourns PM2110-181K-RC
Ind High Current Wirewound 180uH 10% 1KHz Iron 3.7A Box
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM2110-181K-RC.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Farnell
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+52.44%
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor High Current Wirewound 180uH 10% 1KHz Iron 5.3A 47mOhm DCR Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.51A 0.77Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.72A 0.63Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Ind Power 180uH 10% 1KHz Ferrite 380mA Axial T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM2110-181K-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
POWER INDUCTOR, 180UH, 3.7A, 10%; Induct; POWER INDUCTOR, 180UH, 3.7A, 10%; Inductance:180µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.066ohm; DC Current Rating:3.7A; Core Material:Iron; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Current Rating:3.7A
Power Inductor, 180Uh, 3.7A, 10%; Rango De Producto:Serie Pm2110; Inductancia:180Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:0.066Ohm; Corriente Rms (Irms):3.7A; Cubierta Del Inductor Toroidal:30.5Mm X 25.4Mm X 13.46Mm |Bourns Jw Miller PM2110-181K-RC