Bourns PM2120-181K-RC
Inductor High Current Wirewound 180uH 10% 1KHz Iron 5.3A 47mOhm DCR Box
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM2120-181K-RC.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.11%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginHonduras
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.51A 0.77Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.72A 0.63Ohm DCR T/R
Ind Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 380mA T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Ind Power 180uH 10% 1KHz Ferrite 380mA Axial T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM2120-181K-RC fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
FIXED IND 180UH 5.3A 47 MOHM SMD
Ind High Current Ww 180Uh 10% 1Khz 5.3A
1KHz 5.3A 180¦ÌH 47m¦¸ ¡À10% SMD,25.4X30.5MM , 30.5mm*25.4mm*21.08mm