Bourns PM1210-151J-RC
General Purpose Inductor, 150uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns PM1210-151J-RC.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
Tendance sur 3 mois:
-13.21%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
26,509
Authorized Distributors
6
Inductance
150 µH
150 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
50 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
15 Ω
15 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
796 kHz
796 kHz
Pièces détachées
Ind Power Molded 150uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 65mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 65mA 15Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 150uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 65mA 15Ohm DCR 1210 Automotive T/R
RF Choke Bobbin Core 150uH 5% 796KHz 60Q-Factor Ferrite 0.175A 4Ohm DCR AXL T/R
Ind Chip Molded Bobbin Core 150uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 105mA 1812 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns PM1210-151J-RC fournies par ses distributeurs.
796KHz 8MHz 50mA 20@796kHz 150¦ÌH 15¦¸ ¡À5% 1210 3.2mm*2.5mm*2.2mm
FIXED IND 150UH 50MA 15 OHM SMD
PM1210 1210 (3225Metric) 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 150muH
65mA 150uH ±5% 1210 Power Inductors ROHS
Chip Inductor, 150 Uh, 65Ma, 5%, 8Mhz; Inductance:150Μh; Dc Resistance Max:15Ohm; Self Resonant Frequency:8Mhz; Dc Current Rating:50Ma; Inductor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Product Range:Pm1210 Series; Inductor Construction:- Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1210-151J-RC