Bourns CMH322522-100KL
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns CMH322522-100KL.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
JRH Electronics
Electro Sonic
_legacy Avnet
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.80%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
68,136
Authorized Distributors
6
Inductance
10 µH
10 µH
10 µH
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Current Rating
150 mA
189 mA
189 mA
Shielding
Shielded
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.1 Ω
2.1 Ω
2.1 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
2.52 MHz
2.52 MHz
2.52 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-06-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-04-30
LTD Date2025-10-30
Pièces détachées
Inductor Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.15A 2.1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor 0.15A 2.1Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 155mA 432mOhm DCR 1008 Blister T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 2.52MHz Ferrite 155mA 1008 Blister Plastic T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
TAIYO YUDENLB2016T100K
Inductor General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.155A 0.65Ohm DCR 0806 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns CMH322522-100KL fournies par ses distributeurs.
Inductor RFChip Shielded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.15A 2.1Ohm DCR 1210 T/R
Fixed Inductor 1210 10µH ±10% 150mA 2.1Ω 28MHz 30@2.52MHz
WIREWOUND INDUCTOR, 10UH, 0.15A, 2.1OHM; Available until stocks are exhausted Alternative available
Rf Inductor, 10Uh, 28Mhz, 0.15A, Smd; Inductance:10Μh; Dc Resistance Max:2.1Ohm; Self Resonant Frequency:28Mhz; Dc Current Rating:150Ma; Inductor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Product Range:Cmh322522 Series; Product Length:3.2Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CMH322522-100KL