Bourns 4606X-101-473
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 3/4W ¦100ppm/¦C BUS 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4606X-101-473.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 19 ans
Electro Sonic
Sierra IC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+49.02%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,062
Authorized Distributors
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
Number of Resistors
5
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2006-12-01
Pièces détachées
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.88W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081473P
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Cermet NET 47K Ohm 2% 4/5W 100ppm/C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
Descriptions
Descriptions de Bourns 4606X-101-473 fournies par ses distributeurs.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 47000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
5 ±2% 47kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-6 Resistor Networks, Arrays ROHS
6-SIP 6-SIP 4600X 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 750mW 47kOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistor Network; Power Rating:750mW; Resistance:47kohm; Resistance Tolerance:± 2%; No. of Elements:5; Series:4600X; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: No