Bourns 4606X-101-473LF
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4606X-101-473LF.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 5 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Jameco
Tendance sur 3 mois:
+11.42%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
61,182
Authorized Distributors
6
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
5
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 0.88W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 47K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions de Bourns 4606X-101-473LF fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor network, SIP-6, 47 kΩ, 0.2 W, ±2 %, 5 resistors, 4606X-101-473LF
5 ±2% 47kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-6-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 47000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
RESISTOR NETWORK, 47K; Resistance: 47kohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 5Elements; Network Circuit Type: Bussed; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 6Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 200m
Resistor, Bussed Resistor Network, 5, 47Kohm, 2%, Sip; Resistance:47Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:5Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4606X-101-473LF