Bourns 4116R-1-561LF
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4116R-1-561LF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Newark
TME
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+10.65%
Stock
59,582
Authorized Distributors
6
Resistance
560 Ω
560 Ω
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101561P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77061561P
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bag
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 560ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Bourns 4116R-1-561LF fournies par ses distributeurs.
Resistor Thick Film Net 560 Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm C Isolated 16-Pin DIP
8 ±2% 560Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
16-DIP (0.300 7.62mm) 16-DIP 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 560Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
Resistance:560Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:16Elements; Resistor Case Style:Dip; No. Of Pins:16Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:250Mw; Product Range:4100R Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4116R-1-561LF.