Bourns 4116R-1-561
8 ±2% 560Ω 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4116R-1-561.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 14 ans
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.14%
Stock
31,267
Authorized Distributors
5
Resistance
560 Ω
560 Ω
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
Pièces détachées
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components770101561P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.4W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 510ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77083561P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 560ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Bourns 4116R-1-561 fournies par ses distributeurs.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RES NET ISOLATED 560 OHM 16-DIP