Bourns 4116R-1-472LF
Resistor Thick Film Net 4.7k Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4116R-1-472LF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
TME
Burklin Elektronik
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+73.26%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Stock
49,355
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
8-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.465Lx0.300W 11.81mmx7.62mm 1.69W 4.7kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Descriptions
Descriptions de Bourns 4116R-1-472LF fournies par ses distributeurs.
8 ±2% 4.7kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-16-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR, 4.7 KILOHMS, 2.25 W @ 70 DEGC, 2%, 100 V (MAX.), 16, DIP
Resistor Arrays and Networks; BOURNS; 4116R-1-472LF; 16; 8; 4.7 kOhm; 2 %
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RESISTOR NETWORK, 4K7; Resistance: 4.7kohm; Product Range: 4100R Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: DIP; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element:
Resistance:4.7Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:250Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4116R-1-472LF.