Bourns 4116R-1-512LF
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 4116R-1-512LF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 19 ans
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
63,054
Authorized Distributors
6
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Resistor Thick Film Net 4.7k Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Res Thick Film NET 5.1K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
14-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm 2W 5.1kOhm ±100ppm/C
Descriptions
Descriptions de Bourns 4116R-1-512LF fournies par ses distributeurs.
16-DIP (0.300 7.62mm) 16-DIP 4100R 0.865Lx0.300W 21.97mmx7.62mm 2.25W 5.1kOhm ±100ppm/C
8 ±2% 5.1kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-16 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 5100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RES N/W, ISOLATED, 5K1, 2%, DIP; Resistance: 5.1kohm; Product Range: 4100R Series; No. of Elements: 8Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: DIP; No. of Pins: 16Pins; Voltage Rating: 100