Bourns 3266Y-1-500LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2618
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3266Y-1-500LF.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 15 ans
Electro Sonic
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-72.89%
Stock
10,569
Authorized Distributors
6
Resistance
50 Ω
50 Ω
Pin
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
TT Electronics64WR50LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 50 Ω, 0.25 W, THT, on top, 64WR50LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 3.5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Bourns 3266Y-1-500LF fournies par ses distributeurs.
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 50ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
±10% ±100ppm/℃ 250mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN TOP
Bourns Part Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3266Y-1-500LF
50¦¸ ¡À10% 250mW ¡À100ppm/¡æ 6.85mm