APEM Q8R1CXXY12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 40mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1CXXY12E.
Electro Sonic
Newark
Master Electronics
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.58%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 8mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd Automotive 2-Pin
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on)-(on), Momentary, Solder Terminal, Panel Mount
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1CXXY12E fournies par ses distributeurs.
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, YELLOW, 2.1V; Mounting Hole Dia:8mm; LED Color:Yellow; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:2.1V; Luminous Intensity:40mcd; Packaging:Each; Supply Voltage:12V; Viewing Angle:100°
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, YELLOW, 12VDC; LED Colour: Yellow; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 50mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC