APEM Q6F1CXXY12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q6F1CXXY12E.
Newark
Master Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.33%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 8mcd Automotive 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd Automotive 2-Pin
Descriptions
Descriptions de APEM Q6F1CXXY12E fournies par ses distributeurs.
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:8Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6F1CXXY12E
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Yellow LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 6 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Yellow