APEM Q8R1CXXW24E
Led Indicator Sealed 8MM Recessed Bright Chrome Fixed White 24VDC Solder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1CXXW24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-17.55%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 160mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 1200mcd 2-Pin
C&K Components8168S2HZQE1
Pushbutton Switch, Spdt, Momentary, 6A, 28Vdc, Solder Terminal, Panel Mount-Threaded
SWITCH, PUSHBUTTON, ILLUM, AL8 SERIES, 8MM, ROUND, MOM, SPDT, WHITE
SWITCH; PUSHBUTTON; ILLUM; AL8 SERIES; 8MM; SQUARE; MOM; SPDT; WHITE
NKK SwitchesLP0115CCKW01F
SWITCH, P/B, SPDT, ON-(ON),ROUND, BUSHING MNT, NON-ILLUMINATED, GREEN CAP,3A,125VAC, QC
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1CXXW24E fournies par ses distributeurs.
APEM 8 mm Fixed White panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, White, 3.8V; Led Color:White; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:150Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXW24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity cd = 1.6 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = White