APEM Q6P1CXXY24E
APEM Q6P1CXXY24E LED indicator light Yellow Prominent 30 mcd industrial use
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q6P1CXXY24E.
Newark
Master Electronics
Tendance sur 3 mois:
+10.52%
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 8mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 6mcd Automotive 2-Pin
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-(ON), 100 MA, 28V DC, SOLDER, ULP SERIES
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on)-(on), Momentary, Solder Terminal, Panel Mount
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
Descriptions
Descriptions de APEM Q6P1CXXY24E fournies par ses distributeurs.
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 30mcd 2-Pin
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Yellow LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1CXXY24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 30 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Yellow