APEM Q16P1CXXY24E
LED signal light, 24 V (DC), yellow, 50 mcd, Mounting Ø 16 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16P1CXXY24E.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-73.53%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Pushbutton Switch, SPDT, Momentary, 6A, 24VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-ON, 125V AC/24V DC, QC 0.110", P16 SERIES
Descriptions
Descriptions de APEM Q16P1CXXY24E fournies par ses distributeurs.
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 30mcd Automotive 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED YLLW 24VDC SOLDER
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Forward Voltage:2.1V; Supply Voltage:24V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXY24E