APEM Q14F1CXXY24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14F1CXXY24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Newark
TME
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.14%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Descriptions
Descriptions de APEM Q14F1CXXY24E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH CHROME FIXED YELLOW 24VDC SOLDER Q14 SERIES
Single Color LED, Yellow, Diffused
14mm flush bright chrome bezel IP67 sealed YELLOW 24V
LED Indicator 14mm Flush 24VDC IP67
APEM Q Serisi 14mm Sarı 24V LED
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:4Mcd; Forward Voltage:2.1V; Supply Voltage:24V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXY24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 4 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Yellow