APEM Q16P1CXXY12E
APEM Q16P1CXXY12E 16mm LED Panel Indicator Yellow 12V DC Prominent Chrome Bezel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16P1CXXY12E.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Electro Sonic
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
LED signal light, 24 V (DC), yellow, 4 mcd, Mounting Ø 16 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Pushbutton Switch, SPDT, Momentary, 6A, 24VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-ON, 125V AC/24V DC, QC 0.110", P16 SERIES
Descriptions
Descriptions de APEM Q16P1CXXY12E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED YLLW 12VDC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
16mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed YELLOW 12V
LED Indicator 16mm Prominent 12VDC IP67
INDICATOR 12V 16MM PROMINENT YEL
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Forward Voltage:2.1V; Supply Voltage:12V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXY12E