APEM Q14F1CXXW24E
APEM Q14F1CXXW24E 14mm LED Panel Indicator White 24V DC Flush Chrome Bezel
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14F1CXXW24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.03%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators 24VAC/DC LMP RND RED IP65
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd Automotive 2-Pin
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
Descriptions
Descriptions de APEM Q14F1CXXW24E fournies par ses distributeurs.
LED Uni-Color White Automotive 2-Pin
Single Color LED, White, Diffused
Signal light, 24 V (DC), white, 20 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1, Q14F1CXXW24E
LED Indicator 14mm Flush 24VDC IP67
LED PNL IND WHT DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, White, 3.2V; Led Color:White; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:20Mcd; Forward Voltage:3.2V; Supply Voltage:24V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXW24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 150 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = White