APEM Q14F1CXXB24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14F1CXXB24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
Farnell
Master Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.94%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators 24VAC/DC LMP RND RED IP65
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
APEM Q14F1CXXR12E 14mm LED Panel Indicator Red 12V DC Flush Chrome Bezel
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
Descriptions
Descriptions de APEM Q14F1CXXB24E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
Single Color LED, Blue, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, BLUE, 3.2V
LED Indicator 14mm Flush 24VDC IP67
LED PNL IND BLU DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Blue, 3.2V; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:10Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXB24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 100 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Blue