Analog Devices LT1963ES8-3.3
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 8-Pin SOIC N
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Nu Horizons
Datasheet28 pagesIl y a 13 ans
Datasheet28 pagesIl y a 15 ans
Datasheet28 pagesIl y a 17 ans
Linear Technology
Arrow Electronics
iiiC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
62,349
Authorized Distributors
0
Case/Package
SO
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
1.5 A
1.5 A
Min Input Voltage
1.9 V
2.1 V
2.1 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
Dropout Voltage
340 mV
340 mV
340 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
63 dB
63 dB
Pièces détachées
Analog DevicesLT1963AES8-1.8
LDO Regulator Pos 1.8V 1.5A 8-Pin SOIC N
STMicroelectronicsL4931CD33-TRY
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8SO / LDO Regulator Pos 3.3V 0.25A Automotive 8-Pin SO N T/R
Analog Devices / Linear TechnologyLT1763CS8-1.5
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.22V Min, 20V Max, 0.45V Dropout, BIPolar, PDSO8
Analog DevicesLT1763CS8-2.5
LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 8-Pin SOIC N
STMicroelectronicsLM2931D-R
LM2931 Series 100 mA 2.5 to 26 V Adjustable SMT VLDO Voltage Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsKF25BD-TR
KF25 Series 500 mA 2.5 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
Descriptions
Descriptions de Analog Devices LT1963ES8-3.3 fournies par ses distributeurs.
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.55V Dropout, BIPolar, PDSO8
LT1963 - 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators