Analog Devices AD5233BRUZ50
Digital Potentiometer 50kOhm 64POS Non-Volatile Linear/Log 24-Pin TSSOP Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Analog Devices AD5233BRUZ50.
Newark
Datasheet32 pagesIl y a 18 ans
Analog Devices
SHENGYU ELECTRONICS
Farnell
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
89,434
Authorized Distributors
4
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
24
Resistance
50 kΩ
Number of Taps
64
Tolerance
20 %
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Interface
SPI
SPI, Serial
SPI, Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Analog Devices AD5233BRUZ50.
Pièces détachées
Analog DevicesAD5254BRUZ50-RL7
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesAD5253BRUZ50-RL7
Digital Potentiometer 50kOhm 64POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesDS1844E-050+
ROHS3Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~85C 2.5mA 6.5mm
Digital Potentiometer (POT), Quad 64-Tap, with SPI Interface 50 kΩ
Analog DevicesDS1806E-050+
ROHS3Compliant Single GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~85C 1.3mA 900mum
Analog DevicesDS1802E
Digital Potentiometer 64POS 45KOhm Dual 20-Pin TSSOP
Descriptions
Descriptions de Analog Devices AD5233BRUZ50 fournies par ses distributeurs.
IC DGTL POT 50KOHM 64TAP 24TSSOP / Digital Potentiometer 50k Ohm 4 Circuit 64 Taps SPI Interface 24-TSSOP
AD5233 Tin Cascade Pin SPI digital potentiometer 630kHz 2.75V 50kOhm 1.05mm
NONVOLATILE MEMORY, QUAD 64-POSITION DIGITAL POTENTIOMETER Digital Potentiometer, 4 Func, 50000ohm, 3-wire Serial Control Interface, 64 Positions, CMOS, PDSO24
Digital Pot, 50Kohm, Quad, Tssop-24; End To End Resistance:50Kohm; No. Of Pots:quad; Control Interface:spi; Track Taper:logarithmic; Resistance Tolerance:-40%, +20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Steps:64 Rohs Compliant: Yes