TE Connectivity TE1200B1R5J
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 1200W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
Production
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity TE1200B1R5J.
IHS
Datasheet4 páginasHace 1 años
JRH Electronics
TE Connectivity
Electro Sonic
Sager Electronics
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
TraceParts
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2000-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity / AMP1879452-3
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 750W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
TE Connectivity / AMP1879447-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 200W, 1.5ohm, 17.3205V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTE600B1R5J
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 600W ±440ppm/C Mullite RDL Lug Bolt-On/Bracket Mount Box/Loose
TE ConnectivityTE2500B1R5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 2500W, 1.5ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
OhmiteL12J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 12W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteF55J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 55W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
OhmiteF40J1R5E
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 40W ±400ppm/C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
TE ConnectivityTE600B1R5J
Fixed Resistor, Wire Wound, 120W, 1.5ohm, 13.4164V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity TE1200B1R5J suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 1200W, 1.5ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 440ppm/Cel, Chassis Mount
Te 1200W 1R5 5% Bracket/ Box |Cgs Te Connectivity TE1200B1R5J
Wirewound Resistors - Chassis Mount TE 1200W 1R5 5% Bracket
5% ¡À440ppm/¡æ 1.5¦¸ 1.2KW , 465mm*60mm*119mm
1879454-3, TE Connectivity / AMP Brand
TE 1200W 1R5 5% Bracket Resistance Value: 1.5 Ω Element Type: Wire Wound Passive Component Tolerance: 5 % Resistor Type: Power Resistor Resistance Class: Up to 1kΩ Wirewound Resistor: Mineral & 2.5 Kw | 1.5 Ω Wire Wound 5 % Power Resistor | Part Number: TE1200B1R5J | Internal Number: 1879454-3 | TE Connectivity | CGS