onsemi MM5Z6V2ST1G
500 mW Tight Tolerance Zener Diode Voltage Regulator 6.2 V
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi MM5Z6V2ST1G.
IHS
Datasheet5 páginasHace 5 años
Upverter
HQonline
element14 APAC
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+683%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Zener Voltage
6.195 V
6.195 V
Tolerance
6 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
100 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
500 mW Standard Tolerance Zener Diode Voltage Regulators 4.7 V