onsemi MM5Z6V2T1G
Zener Diode, single, Two Terminal, 6.2V V(Z), 6.4%, sod523 Rohs Compliant: Yes |Onsemi MM5Z6V2T1G
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para onsemi MM5Z6V2T1G.
IHS
Datasheet5 páginasHace 5 años
Master Electronics
Upverter
onsemi
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-99.94%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Zener Voltage
6.2 V
6.2 V
6.2 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
500 mW
200 mW
200 mW
Impedance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Componentes relacionados
500 mW Standard Tolerance Zener Diode Voltage Regulators 4.7 V
ZENER VOLTAGE REGULATOR Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.88%, 0.5W, Silicon, Unidirectional