Nichicon RR71C331MDN1
Cap Aluminum Polymer 330uF 16VDC 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.007 Ohm 6100mA 2000h 105C Bulk
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon RR71C331MDN1.
IHS
Datasheet2 páginasHace 4 años
Newark
Future Electronics
Tendencia de 3 meses:
-10.79%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
9,695
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
10 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
15000 hours
Ripple Current
610 mA
6.1 A
6.1 A
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Componentes relacionados
KYOCERA AVXRR70J331MDN1
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20%( 10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.007 Ohm 6100mA 2000h 105C Bulk
NichiconRNU1C331MDN1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik870025374005
WCAP-PTG5 Aluminum Polymer Capacitors
United Chemi-ConAPSK2R5ELL331ME08S
Cap Aluminum Polymer 330uF 2.5VDC 20% (5 X 8mm) Radial 2mm 0.007 Ohm 4350mA 20000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSA6R3ELL331MFA5G
Cap Aluminum Polymer 330uF 6.3VDC 20% (6.3 X 10.5mm) Radial 2.5mm 0.028 Ohm 3190mA 15000h 105C Bulk
Descripciones
Descripciones de Nichicon RR71C331MDN1 suministradas por sus distribuidores.
R7 Series 330 uF 16 V 20% Through Hole Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor
FPCAP RR7 Radial Can aluminum capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 330muF 16V
16V 330uF Polymer 卤20% 7m惟 610mA@120Hz Plugin,D10xL14mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Esr:0.007Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon RR71C331MDN1