Nichicon LNY2G392MSEF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Nichicon LNY2G392MSEF.
IHS
Datasheet2 páginasHace 3 años
Nichicon SCT
Newark
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
KYOCERA AVXLNY2W392MSEG
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 450 V DC, NY SERIES 2000H 63.5 X 125MM
United Chemi-ConERWF451LGC392MDF5M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF
NichiconLNY2W392MSEH
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 450V DC, NY SERIES 2000H 76.2(DIA.)X95MM
Cornell DubilierDCMC392M400CD5F
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3900uF 400V
KYOCERA AVXLNU2W392MSEG
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 450 V DC, NU SERIES 5000H 63.5 X 135MM
United Chemi-ConE37F501CPN392MF92M
Cap Aluminum Lytic 3900uF 500V 20% (89 X 92mm) Screw Terminal 0.025 Ohm 14200mA 5000h 85C
Descripciones
Descripciones de Nichicon LNY2G392MSEF suministradas por sus distribuidores.
LNY ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can - Screw Terminals aluminum electrolytic capacitor 2.008Dia 51.00mm ±20% 3900muF 400V
400V 3900uF 卤20% 19.32A@10kHz Bolt,D51xL170mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW
85degC High Voltage, For General Inverter Screw Terminal Type, 3900 μ F, 400 V, -40 to 85°C, RoHS
Nichicon SCT
Capacitor Alum Elec, 3900Uf, 400V, 20%, Screw; Capacitance:3900Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:4000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Lny Series; Product Diameter:51Mm; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Nichicon LNY2G392MSEF