Murata PTGL05AR151H8P52B0
Thermistor PTC 150 Ohm 25% 2-Pin Radial Bulk
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Murata PTGL05AR151H8P52B0.
IHS
Datasheet3 páginasHace 4 años
element14 APAC
Ciiva
X-ON
_legacy Avnet
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Introduction Date2001-04-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Ptc Thermistor, 150 Ohm, 265V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B59890C0120A051
Radial 2 THROUGH HOLE MOUNT PTC THERMISTOR (Type) PTC Resettable Fuse 265V 35mA 25% 120Ohm
Radial 2 Through Hole PTC THERMISTOR (Type) PTC Resettable Fuse 160V 35mA 25% 150Ohm
Thermistor PTC 33 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad Paper T/R
Thermistor PTC 47 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad Paper T/R
Thermistor PTC 33 Ohm 20% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad T/R Automotive
Descripciones
Descripciones de Murata PTGL05AR151H8P52B0 suministradas por sus distribuidores.
15ohm +/-25% PTC Thermistor, THERMISTOR LEAD TYPE
PTC Thermistor, 150ohm, Through Hole Mount
PTC RESET FUSE 265V 35MA RADIAL
Radial Leaded Resettable Fuses ROHS
PTC Thermistors PTGL05AR151H8P52B0
POSISTOR, PTC, CIRCUIT PROTECTION; Zero Power Resistance at 25°C: 150ohm; Thermistor Mounting: Through Hole; Product Range: POSISTOR PTGL Series; Operating Voltage Max: 265V; Applications: Over Current Protection; Operating T