Coilcraft 0805CS-391XGLB
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0805CS-391XGLB.
Coilcraft Direct
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Componentes alternativos
Este componente
Stock
2,870
Authorized Distributors
2
Inductance
390 nH
390 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
290 mA
DC Resistance (DCR)
1.5 Ω
1.5 Ω
Q Factor
48
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Componentes relacionados
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 35Q-Factor Ceramic 290mA 1.5Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 47Q-Factor Ceramic 170mA 4Ohm DCR 0603 Punched Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 390nH 2% 100MHz 30Q-Factor 80mA 6.2Ohm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.39uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.12Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.39uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0805CS-391XGLB suministradas por sus distribuidores.
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead Fixed Inductor 125C 600MHz 1.5Ohm 390nH
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0805CS Series, 390 nH, 2%, 0805 [2012 Metric] RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 390NH, 2%, 600MHZ, RF, SMD; Inductance: 390nH; Product Range: 0805CS Series; DC Current Rating: 290mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available