Yageo Group RT0603BRE0791KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±50ppm/℃ ±0.1% 91kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RT0603BRE0791KL herunter.
3-Monats-Trend:
-18.96%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
84,885
Authorized Distributors
6
Resistance
91 kΩ
91 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-PB3B9102V
Res Thick Film 0603 91K Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA3AEB913V
Res Thin Film 0603 91K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0603BRD0791KL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 91kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PB3B1003V
ERJ Series 0603 100 kOhm 0.2 W ±0.1 % ±50 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAT0603BRD0791KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 91000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603BRD0790K9L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 90.9kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RT0603BRE0791KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 91kOhm 0.1% Paper T/R
Res Thin Film 0603 91K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) 50ppm/C Pad SMD T/R
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 91kOhm ±50ppm/C
Res, 91K, 0.1%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:91Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603BRE0791KL