Yageo Group RC2010JK-072KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 2kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2010JK-072KL herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.51%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
22,708
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
Power Rating
750 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-12ZYJ202U
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2kOhm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 2000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-072KL
Res Thick Film 2010 2K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC2010FK-072KL
Res Thick Film 2010 2K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12ZYJ222U
Res General Purpose Thick Film 2010 2.2k Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJ-12ZYJ182U
Res Thick Film 2010 1.8K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2010JK-072KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 2010 2K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res, 2K, 5%, 0.75W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-072KL
RC Series 2010 0.75 W 2 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 2000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 2kOhm 卤100ppm/C