Yageo Group RC2010JK-0715RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2010JK-0715RL herunter.
Newark
3-Monats-Trend:
+149%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
32,425
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
Power Rating
750 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-12ZYJ150U
Res Thick Film 2010 15 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 15ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 15 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-0715RL
Res Thick Film 2010 15 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12ZYJ160U
Res Thick Film 2010 16 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 16.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2010JK-0715RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res, 15R, 5%, 0.75W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-0715RL
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 15 Ω, 0.75 W, ±5 %, RC2010JK-0715RL
RC Series 2010 0.75 W 15 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 15Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010