Yageo Group RC2010FK-074R7L
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC2010FK-074R7L herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 17 Jahren
Upverter
element14 APAC
3-Monats-Trend:
+11.62%
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Verwandte Teile
Res Thick Film 2010 4.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 4.99 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-074R7L
750mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2010JK-074R7L
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 4.7ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC2010FK-074R7L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
RC Series 2010 0.75 W 4.7 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 4.7ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 4.7Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 4.7 Ohms 750 mW 2010 1%
RESISTOR, PRC111 2010 4R7; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; External Depth:0.55mm; External Length / Height:5mm; External Width:2.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2010; Reel Quantity:4000; Series:PRC111; Temperature Coeff. +:300ppm/°C; Temperature Coeff. -:300ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V