Yageo Group AC2010JK-074R7L
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2010JK-074R7L herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Arrow.cn
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.01%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 4.7ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-074R7L
750mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 4.7 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-075R1L
Res Thick Film 2010 5.1 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 5.1 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 4.3 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2010JK-074R7L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
750mW Thick Film Resistors 200V ±200ppm/℃ ±5% 4.7Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR AC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 4.7Ohm ±200ppm/C
Res, 4R7, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:4.7Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010JK-074R7L