Yageo Group RC1206JR-0715RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC1206JR-0715RL herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 14 Jahren
Future Electronics
element14 APAC
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+12.38%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupAC1206JR-0715RL
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ150V
ERJ Series 1206 15 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC1206JR-0715RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
RC Series 1206 0.25 W 15 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 15 OHM 5% 1/4W 1206 / 15 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 15Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 15 Ohms 250 mW 1206 5%
Resistor SMD [YAGEO] RC1206JR-0715RL Resistor SMD
RES, THICK FILM, 15R, 5%, 0.25W, 1206; Resistance: 15ohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 250mW; Resistor Case / Package: 1206 ^3216 Metric]; Resistor Technology: Thick Film; Resistor Type: General Purpose; Voltage R
RESISTOR, RC01 1206 15R; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:200V dc; Series:RC01; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Case ;RoHS Compliant: Yes