Yageo Group AC1206JR-0715RL
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206JR-0715RL herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+77.43%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206JR-0715RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-1315RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 16 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ150V
ERJ Series 1206 15 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206JR-0715RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 15Ohm 0.25W 1/4W
Res, 15R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:15Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-0715RL