Yageo Group RC0805JR-072R2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC0805JR-072R2L herunter.
Newark
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
element14 APAC
Farnell
3-Monats-Trend:
-11.57%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 1/8W 200ppm/C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupAC0805JR-072R2L
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6GEYJ2R2V
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 1/8W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6GEYJ2R0V
Res Thick Film 0805 2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ2R4V
Res Thick Film 0805 2.4 Ohm 5% 1/8W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC0805JR-072R2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 0805 0.125 W 2.2 Ohm ±5% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.2Ohm ±200ppm/C
Chip Resistor; SMD; 0805; 2R2; 5%; 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 2.2 Ohms 125 mW 0805 5%
Resistor, THICK FILM, 2R2, 5%, 0.125W, 0805;; 0805; Resistor Case Style:0805 2012 Metric]; Resistance:2.2ohm;
Res, Thick Film, 2R2, 5%, 0.125W, 0805; Rango De Producto:Serie Rc; Resistencia:2.2Ohm; Potencia Nominal:125Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0805 [2012 Metric]; Ancho Del Cuerpo:1.25Mm |Yageo RC0805JR-072R2L