Yageo Group RC0603JR-07910RL
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group RC0603JR-07910RL herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 2 Jahren
TME
Future Electronics
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+3.32%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
Stock
29,950
Authorized Distributors
6
Resistance
910 Ω
910 Ω
Tolerance
5 %
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupAC0603JR-07820RL
Res Thick Film 0603 820 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603JR-071KL
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 910 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0603 1k Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group RC0603JR-07910RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RC Series 0603 0.1 W 910 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES 910 OHM 5% 1/10W 0603 / 910 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thick Film
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 910ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RC 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 910Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 910 Ohms 100 mW 0603 5%
Resistor;Resistance:910Rohm;Resistance Tolerance:± 5%;Resistor Element Material:
Resistor; Thick Film; 0603; 910R; 5%; 1/10W