Yageo Group CC1206JRNPOBBN102
500V 1nF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group CC1206JRNPOBBN102 herunter.
Future Electronics
TME
Farnell
3-Monats-Trend:
+30.92%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
43,671
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
850 µm
850 µm
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-04-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
CGA Series 1206 1 nF 630V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
630V 1nF C0G 卤5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.001uF 5% C0G 500V 1206 Blister T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31C102JBCNNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 1206 [3216 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL31C102JBCNNND
1206 1 nF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group CC1206JRNPOBBN102, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
1206 1000 pF 500 V ±5 % Tolerance NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 500V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 1206
Cap, 1000Pf, 500V, Mlcc, 1206 Rohs Compliant: Yes |Yageo CC1206JRNPOBBN102