Yageo Group AT0603DRD07200KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 200000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AT0603DRD07200KL herunter.
Stock
5,100
Authorized Distributors
3
Resistance
200 kΩ
200 kΩ
200 kΩ
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERA-3AED204V
Res Thin Film 0603 200K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD07200KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 200kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED224V
Res Thin Film 0603 220K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD07220KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 220000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 215kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERA-3AED184V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 180,000 OHM
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AT0603DRD07200KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thin Film 0603 200kOhm 0.5% Paper T/R
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 200KΩ ±0.5% 1/10W ±25ppm/℃