Yageo Group AC2010JK-0712RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 12ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2010JK-0712RL herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Resistance
12 Ω
12 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2010JK-0712RL
Res Thick Film 2010 12 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12ZYJ120U
Res Thick Film 2010 12 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 12ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ130U
ERJ Series 2010 13 Ohm 0.75 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-12ZYJ110U
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 11ohm, 7 inch reel
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2010JK-0712RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 12Ohm 5% Emboss T/R
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR AC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 12Ohm ±100ppm/C
SMD Resistor 2010 12Ω ±5% 3/4 W ±100ppm/℃
RES, 12R, 5%, 0.75W, THICK FILM, 2010;
12¦¸ ¡À5% 750mW ¡À100ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*650¦Ìm