Panasonic ERJ-12ZYJ120U
Res Thick Film 2010 12 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panasonic ERJ-12ZYJ120U herunter.
Panasonic
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
3-Monats-Trend:
-0.78%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
64,847
Authorized Distributors
6
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1998-09-24
Verwandte Teile
Res Thick Film 2010 13 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-0712RL
Res Thick Film 2010 12 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 11 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 13ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupAC2010JK-0712RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 12ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-0712RL
Res Thick Film 2010 12 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Panasonic ERJ-12ZYJ120U, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ERJ Series 2010 12 Ohm 0.75 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 12Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 12ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 12 Ohm, 750 Mw, - 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ12ZYJ120U
Panasonic ERJ12ZYJ120U - General Purpose Chip Resistors
RES, 12R, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 12ohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tole