Yageo Group AC2010FK-0756R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 56.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2010FK-0756R2L herunter.
Authorized Distributors
3
Resistance
56.2 Ω
56.2 Ω
56.2 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2010FK-0756R2L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 56.2Ohm 1% Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 56.2ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF56R2U
Res Thick Film 2010 56.2 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 56.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-0760R4L
Res Thick Film 2010 60.4 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-0756RL
Res Thick Film 2010 56 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2010FK-0756R2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
2010 56.2 Ohms 1% Automotive Grade Thick Film Surface Mount Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 56.2Ohm 0.75W 3/4W
Thick Film Resistors - SMD 56.2Ohms 3/4W 2010 1% AEC-Q200