Yageo Group AC1210JR-072K2L
Res Thick Film 1210 2.2K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1210JR-072K2L herunter.
Upverter
Farnell
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-8.59%
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1210JR-072K2L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 2.2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-072KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210JR-072K4L
Res Thick Film 1210 2.4K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ14YJ222U
Res Thick Film 1210 2.2K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
500mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 2.2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 1210 2.2k Ohm 5% 1/3 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1210JR-072K2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
AC Series 1210 2.2 kOhm ±5 % 0.5 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2.2kOhm 0.5W 1/2W
Thick Film Resistors - SMD 2.2kOhms 1/2W 1210 5% AEC-Q200
SMD Resistor 1210 2.2kΩ ±5% 0.5W ±100ppm/℃
Res, 2K2, 5%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:2.2Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1210JR-072K2L