Vishay SIHG73N60E-GE3
SIHG73N60E-GE3 N-channel Mosfet Transistor, 73 A, 600 V, 3-PIN TO-247AC
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SIHG73N60E-GE3 herunter.
Newark
Datasheet10 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 10 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 11 Jahren
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+8.23%
Lieferkette
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 600 V, 76 A, 41 mΩ, TO-247
STMicroelectronicsSTWA88N65M5
N-channel 650 V, 0.024 Ohm typ., 84 A MDmesh M5 Power MOSFET in TO-247 long leads package
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 600 V, 52 A, 72 mΩ, TO-247
onsemiFCH043N60
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FAST, 600 V, 75 A, 43 mΩ, TO-247
Mosfet N-Ch 600V 70A To-247 Ef Series Rohs Compliant: Yes |Vishay SIHG70N60EF-GE3
MOSFET N-CH 600V 70A TO247AD / N-Channel 600 V 70A (Tc) 520W (Tc) Through Hole TO-247AD
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SIHG73N60E-GE3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trans MOSFET N-CH 600V 73A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
MOSFET 600V 39MOHM@10V 73A N-CH E-SRS
Vishay NMOS E Series, Vds=600 V, 73 A, TO-247AC, , 3
Power Field-Effect Transistor, 73A I(D), 600V, 0.039ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247AC
MOSFET, N-CH, 650V, 73A, TO247AC; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:73A; Drain Source Voltage Vds:650V; On Resistance Rds(on):0.032ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:520W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-247AC; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Voltage Vgs Max:30V